توضیحات عکس


اگرچه نمی توان طاسی طبیعی را متوقف کرد ، اما می توان از مو در برابر آسیب هایی که در نهایت منجر به نازک شدن می شود محافظت نمود. بسیاری از افراد آسیبهای زیادی بر روی موهای خود وارد می کنند. سشوار ، بیگودی داغ ، رنگ مو، بافتن محکم و دائمی مو، صاف کردن مو و محصولات آرایشی و بهداشتی مملو از مواد شیمیایی ممکن است باعث خشکی ، شکنندگی و کم پشتی موها شود.

برای جلوگیری از آسیب دیدن مو که ممکن است باعث ریزش مو شود ، این نکات را دنبال کنید:

سعی کنید ظاهر خود را طبیعی نگه دارید: رنگ و بافت طبیعی موهای خود را حفظ کنید. اگر این گزینه برای شما عملی نیست ، به موها فرصت دهید تا بین هر بار رنگ کردن و استفاده از مواد شیمیایی بهبود یابند. موهای خود را با بافتهای سفت حالت ندهید.
محصولات مراقبت مو را عاقلانه انتخاب کنید: از یک شامپوی پایه ای که برای نوع موهای شما طراحی شده استفاده کنید. هنگام پیچیدن موهای خود ، غلتک های اسفنجی که آسیب کمتری دارند را انتخاب کنید. همچنین هنگام شانه زدن موها با استفاده از یک برس نرم از جنس چوب طبیعی، احتمال پاره شدن و خرد شدن موهای شما کمتر است.
شانه زدن صحیح: شانه زدن مناسب مو می تواند به اندازه هر محصول بدون نسخه ای برای موهای شما مفید باشد. با استفاده از یک برس مناسب ، ضربه های کاملی از پوست سر تا نوک موهای خود بزنید تا روغن طبیعی مو پخش شود. این کار را با ملایمت انجام دهید و از شانه زدن هنگام خیس بودن که مو شکننده است، خودداری کنید. بهتر است از شانه دندانه پهن روی موهای خیس استفاده شود.

فرآیند ریزش مو یک فرآیند طبیعی و تا حدودی اجتناب ناپذیر است که بعضی از افراد به صورت ژنتیکی یا با توجه به عوامل آب و هوایی و تغذیه با آن دست و پنجه نرم میکنند. اگرچه این فرآیند عمومیت دارد، با رعایت نکات ساده و کم هزینه در این مقاله میتوانید ریزش موی خود را کنترل کرده و موهایی جذاب داشته باشید.

لینک صفحه کپی شد