توضیحات عکس

اگر برای مراقبت از موهای خود روش مناسبی را انتخاب نکنید، ممکن است موهای شما با مشکلات زادی مواجه شود. برنامه های شلوغ روزمره و افزایش استرس به روش های مختلف بر بدن شما اثر می گذارد و ضعف مو می تواند یکی از نتایج آن باشد.

هرکسی از نعمت موهای براق و ضخیم و عالی برخوردار نیست. با این وجود ، علی رغم برنامه های روزمره و سلامت پایین مو  با مراقبت صحیح، شما نیز می توانید به موهایی سالم و محکم دست پیدا کنید. در این مقاله ، ما به شما می گوییم که چگونه با داشتن لیستی از درمان های طبیعی، موهای مستحکم و زیبا داشته باشید.

اگر برایتان سوال است که چگونه موهایی زیبا و محکم داشته باشید و اینکه آیا درمانهای طبیعی موثر است یا نه، ما اینجا هستیم که به شما بگوییم بله،درمانهای خانگی و طبیعی روی استحکام موهای شما تاثیرگذار است. درمان های خانگی برای موهای شما مفید است و برخلاف محصولات تجاری ، شما دقیقاً می دانید که چه چیزی را بر روی موهای خود استفاده میکنید. علاوه بر این، مطمئن هستید که از مواد شیمیایی خبری نیست. در زیر لیستی از روش های درمانی طبیعی ارائه شده است که سلامت و استحکام موهای بلند را نیز تضمین می کند.

 

  • ماساژ روغن نارگیل
  • ماساژ روغن ضروری
  • تخم مرغ یا شیر
  • تونیک خانگی مو
  • آب پیاز 

 

نکاتی در مورد چگونگی تقویت موهای ضعیف

۱- از درمان های شیمیایی خودداری کنید.

همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، مواد شیمیایی می توانند باعث آسیب مو شوند. پردازش بیش از حد مو با مواد شیمیایی باعث آسیب دیدن و ضعیف شدن مو می شود.

۲- محصول درست را انتخاب کنید.

محصولات ملایم همراه با پروتئین و سایر مواد مغذی را انتخاب کنید. هنگام انتخاب شامپو، از مواد حاوی سولفات و الکل خودداری کنید.

 ۳- از شستشوی روزانه مو با شامپو خودداری کنید.

شستشوی روزانه موهایتان با شامپو باعث از بین رفتن روغن های طبیعی پوست سر شما می شود و موهایتان راخشک و مستعد آسیب می کند. شستشوهای خود را به سه بار در هفته محدود کنید تا از سلامت مو اطمینان حاصل کنید.

۴- از قرار دادن بیش از حد موها در معرض گرما خودداری کنید.

کوتیکول از موهای شما محافظت کرده و آن را سالم نگه می دارد. قرار دادن موهایتان در معرض حرارت بیش از حد می تواند به کوتیکول ها آسیب برساند و بافت موهای شما را خراب کند و آنها را مستعد شکستگی ، موخوره و دو شاخه شدن کند.

۵- مصرف پروتئین ها را افزایش دهید.

پروتئین ها بیشترین قسمت از ساختار موهای شما را تشکیل می دهند. مهم است که شما از غذاهای غنی از پروتئین مانند ماهی ، سویا و تخم مرغ استفاده کنید.

۶- اسیدهای چرب امگا ۳ مصرف کنید.

اسیدهای چرب امگا ۳ به رشد مو کمک می کند. مصرف منظم امگا ۳ ضخیم شدن مو و رشد مجدد آن را تضمین می کند. آنها را به عنوان مکمل مصرف کنید یا غذاهای دریایی بخورید که سرشار از اسیدهای چرب هستند.

حالا که می دانید چگونه موها را محکم و ضخیم تر کنید ، منتظر چه چیزی هستید؟ برای اطمینان از رشد و استحکام و سلامت موهای خود این روش ها و نکات را دنبال کنید. با کمی تلاش و مراقبت بیشتر موهای ضعیف خود را به موهای سالم تبدیل کنید. در مقالات بعدی موارد بیشتری از درمانهای خانگی را به شما معرفی خواهیم کرد.

لینک صفحه کپی شد